П`ятниця, 27.04.2018, 03:43
Вітаю Вас Гість | RSS

Прилуцька ЗОШ І-ІІІ ст.№9

Меню сайту
МОН України
Новини освіти
Статистика

Каталог статей

Головна » Статті » Психологічна служба » Рекомендації для вчителів

Поради вчителю «Як створити в учнів позитивний настрій на уроці»

«Як створити в учнів позитивний настрій на уроці»

 

Створити позитивний настрій в учнів на уроці допомагає використання низки спеціальних прийомів:

 

«Емоційне стимулювання» — констатація будь-якого, навіть незначного успіху, навіювання дитині віри в себе, відкритість учителя для довіри і співчуття.

 

«Авансування» — репетиція майбутньої дії, що створює психологічну настанову на успіх.

 

«Даю шанс». Шанс, про який ідеться, — це заздалегідь підготовлена педагогом ситуація, у якій учень отримує можливість несподівано для себе розкрити свої можливості.

 

«Сповідь» рекомендується застосовувати в тих випадках, коли є надія, що відверте звернення вчителя до кращих почуттів дітей зустріне розуміння, викличе відповідний відгук. Як його застосувати — питання досвіду і техніки. Тут треба все заздалегідь прорахувати, спрогнозувати можливі реакції.

 

«Загальна радість». Це емоційний відгук колективу на успіх одного із своїх членів. Важливо, щоб у досягненнях кожного школяра його товариші бачили результати своєї праці, а сама дитина розуміла, що її радість — це радість підтримки, стану «свій серед своїх». Зрештою, у тому, як реагує дитячий колектив на успіхи і невдачі своїх членів, особливо помітно виявляється його моральна сутність. На практиці цей прийом реалізується завдяки допомозі окремих учнів, що «ведуть» за собою неуспішних.

 

«Емоційний сплеск». Ефективний стосовно дітей, які емоційно реагують на похвалу і критику. Завдання вчителя — у кожному учневі перетворити її на ланцюгову реакцію.

 

«Кольорова рефлексія». Учитель ставить запитання і пропонує варіанти відповідей і співвіднесені з ними кольори. Учні обирають свою відповідь і сигналізують смужкою певного кольору.

 

«Зіпсований телефон». Побажання вчителя діти переказують один одному.

 

 

Категорія: Рекомендації для вчителів | Додав: Den (15.01.2017)
Переглядів: 67
Пошук
Друк сторінки
МОН України
Національна гаряча
Національна дитяча
Київський ЦОЯО
Урядовий сайт
ЧОІППО
Педагогічна преса
Обирай професію!

Copyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz